PRIPRAVUJEME KNIHU O ZÁKULISÍ GEOPOLITIKY S PRIATEĽOM BREZINSKÉHO 

Som mimoriadne nadšený zo skutočnosti, že Miroslav Polreich (86) je jedným z ľudí, s ktorým sme sa zblížili. Dlhý čas pôsobil v USA, v spravodajských službách, v diplomacii, v OBSE v Juhoslávii v období bombardovania Kosova. Jedným z jeho priateľov bol Zbigniew Brezinski. Mirek Polreich je absolútne zainteresovaným expertom v oblasti diplomacie a spravodajských služieb, ktorý sa pohyboval v zákulisí najvyššej svetovej politiky. 

 
Článok pokračuje pod reklamou.


S Mirkom Polreichom sme pripravili veľký rozhovor do jesenného ZEM&VEK (pribudol tiež do galérie ZEM&VEK pozitívny). V práci však budeme pokračovať. Pripravujeme spoločnú knihu dialógov o zákulisí veľkých historických udalostí. Mirek Polreich, rezident spravodajskej služby Československej misie pri OSN v rokoch 1965 – 1969 sa podieľal ako mediátor na procese zakončení bojov vo Vietname a na príprave schôdzky prezidenta Johnsona a premiéra Kosygina v Glassboro v roku 1967. Toto stretnutie znamenalo obrat v medzinárodnej politike bipolárneho sveta. 

Už teraz sa môžete tešiť na pohľady mimoriadne vzdelaného a rozhľadeného človeka, ktorý bol priamo na miestach činu. Jeho úvahy sú tým najlepším, s čím som sa v prostredí českej intelektuálnej scény po období ešte príčetného Václava Bělohradského a Jana Kellera stretol. 

ZDIEĽAŤ